• sample-image45
  • sample-image47
  • sample-image45

Çalışmıyoruz

Sizi toplu yemek sektörünün alışa gelmiş kurallarına ve kanıksanmış koşullarına uydurmaya
Çalışmıyoruz

Genç, dinamik ve sizinle aynı lisanı konuşan müşteri koordinatörlerimizle
Biz size uymaya çalışıyoruz

Başarının bizim isteklerimizin değil, sizin isteklerinizin karşılanması ve memnuniyeti ile yakalanacağını
biliyoruz.

Sadece tek bir şeyden ödün vermiyoruz.

Yemeklerimizde insan sağlığını tehdit eden hiçbir ürün ve katkı maddesi (donuk ve hazır ürünler, soya, ithal et, yapay kıvam, lezzet verici ve suni tatlandırıcılar vb.) kullanmıyoruz.

Kalp Elma Catering

İşleyiş ve Uygulamalarımız

Bizim için toplu yemekte olmazsa olmazlarımız

Ürün ve Tedarikçi Seçimi

Kullanılan tüm ürünler en iyi marka, bilinirliliği olan ve kabul görmüş ürünler arasından tercih edilmektedir. Tedarikçiler onaylanmadan önce Hijyen ve Kalite Yöneticileri tarafından denetlenir, Elma kriter ve standartlarına cevap verebilecek firmalar arasından seçilir ve tedarikçi listesine dahil edilir.

Mal Kabul

Gelen her ürün, kendi kriterine göre üretimden sorumlu Gıda Mühendisimiz tarafından kontrol edilerek kabul edilir.

Depolama

Mutfağa gelen her ürün, ambalajlarından çıkarılır, ayıklanır ve depolara konulacak uygun kasalara aktarılarak kendi reyonunda ilk giren ilk çıkar uygulamasına göre istiflenir. +4 oC ve -18 oC soğuk odalara karton koli ve tahta kasa ile ürün alımı asla yapılmaz. Yumurta, üzüm ve çilek gibi narin ürünler kendi kasalarında poşetlenerek muhafaza edilir.

Kontroller

Depoların sıcaklık kontrolleri günlük (24 saatte) en az 2 kez kontrol edilerek, kayıt altına alınır.

Etiketleme

Ambalajı açılan her ürün, üzerindeki SKT'sı da bilinecek şekilde Elma etiketleme kriterlerine göre etiketlenir ve son kullanma tarihinden önce tüketilir.

Sebze-Meyve-Donmuş Gıda Ayıklama ve Yıkama

Yemeklerde kış aylarında yeflil fasulye ve tane mısır haricinde donmuş gıda kullanılmaz. Üretime girecek her sebze ve meyve küçük küçük partiler halinde, en az iki kişi kontrolünden geçirilerek ayıklanır. En az 3 kez ön yıkama yapılır, dezenfekte edilir ve yine en az 3 kez durulanır. Küçük partiler halinde pişirme yapıldığı için, ürünler ortamda veya soğuk odada hiç bekletilmeden üretime alınır.

Kızartmalık Yağ

Yağlar tek kullanımlıktır ve bu konu Elma için çok önemlidir. Atık yağlar lisanslı aracı kurumlara periyodik olarak teslim edilir.

Personelin Kişisel Hijyen ve Temizliği

Her güne özel temiz iş kıyafeti, kolluk, maske, bone kullanımı, her yarım saatte bir el yıkama ve günde en az 5 eldiven değişimi, rutin sağlık kontrol ve taramalarının yapılması en önemli standartlarımızdandır.

Ekipman ve Depo Temizliği

Kullanılan ekipmanlar, bıçaklar, çalışma tezgahları her gün dezenfekte edilir. Depolarda ve mutfakta her mal girişi öncesinde rutin temizlik, her hafta detaylı genel temizlik yapılır.

Sevkiyat, Servis ve Taşıma

Yemeklerimiz pişirme esnasında, sonrasında ve sevkinde sıcaklık ve duyusal kontrollerinden geçirilmektedir. Yemekler çelik gastronomlara konularak, streçlenir ve termoboxlara yerlefltirilir. Uygun taşıma araçlarıyla ürünün nevine göre sıcak ve soğuk zincir kırılmadan müşteri mutfaklarına ulaştırılır.